sida

Kontakt

Vänsterpartiet Stockholms  stad

E-post: stockholmsvanstern@stockholm.se
Telefon: 08-508 29 000 (växel)
Postadress:
Vänsterpartiet
Stadshuset
105 35 Stockholm

Politiker

Clara Lindblom, oppositionsborgarråd
Vid bokningsförfrågningar kontakta Maya Ek, biträdande borgarrådssekreterare.
Tel: 08-508 29 122
Mobil: 076-12 29 122
E-post: maya.ek@stockholm.se

Alexandra Mattsson Åkerström, gruppledare
Tel: 08-508 29 165
E-post: alexandra.mattsson@stockholm.se

Rikard Warlenius, arvoderad politiker
Tel: 08-508 29 152
E-post: rikard.warlenius@stockholm.se

Torun Boucher, arvoderad politiker
Tel: 08-508 29 121
E-post: torun.boucher@stockholm.se

Press

Siri Jonsson Montin, pressekreterare
Tel: 08-508 29 102
Mobil: 076-12 29 102
E-post: siri.jonsson@stockholm.se

Anna Rojas Tillberg, pressekreterare
Tel: 08-508 29 107
Mobil: 076 -12 29 107
E-post: anna.tillberg@stockholm.se

Kansli

Susanna Brolin, tf. kanslichef
Tel: 08-508 29 159
Mobil: 076-12 29 159
E-post: susanna.brolin@stockholm.se

Naile Aras, biträdande borgarrådssekreterare och administrativ sekreterare
Tel: 08-508 29 101
Mobil: 076-12 29 101
E-post: naile.aras@stockholm.se

Julia Kjällquist
, kommunikatör
Tel: 08-508 29 153
Mobil: 076-12 29 153
E-post: julia.kjallquist@stockholm.se

Kopiera länk